Na szybko o renowacji skór

, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na p

Na szybko o renowacji skór

Skóra garbarska- definicja z Wiki

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Zabiegi renowacji skórzanych mebli czy butów

Renowacja skór to zadanie, które wymaga odpowiedniego doświadczenia i środków renomowanych producentów. Przeciętny zjadacz chleba nie poradzi sobie z renowacją uszkodzeń na powierzchni skórzanych mebli lub butów.

Najtrudniejsza część renowacji to łatanie i tuszowanie rozerwań oraz uszkodzeń powierzchni. Takie ubytki są bardzo trudne do odpowiedniego załatania i nawet z pomocą profesjonalnych środków może się nie udać.


Meble skórzane? Wiesz jak o nie dbać?

Codzienna pielęgnacja skóry na meblach jest bardzo ważna i pozwoli na utrzymanie naturalnej jędrności i struktury tego materiału. Wysuszona i długo nie czyszczona skóra staje się krucha i bardziej podatna na odkształcenia i przetarcia, więc zaniedbując ją możemy ją trwale i nieodwracalnie uszkodzić.

Jako codzienny zabieg wystarczy jedynie ją przetrzeć wilgotną ścierką, a raz na tydzień wymyć szarym mydłem i później nasmarować środkiem do nawilżania skór. Jednak jeżeli zauważymy jakieś uszkodzenia to warto udać do osoby od renowacji skór. Im szybciej to zrobimy tym większe szanse na tanią i szybką renowację.



© 2019 http://awers-starczanowo.com.pl/