Piękne Polskie tradycje: Kartki świąteczne

się osoby odpowiedzialne za przygotowywanie różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Odbiorcami kartek świątecznych są więc firmy prowadzące działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów i dostosowa

Piękne Polskie tradycje: Kartki świąteczne

Odbiorcy kartek firmowych

Kartki firmowe produkowane są z myślą o różnej wielkości firmach. Takie firmy zazwyczaj zatrudniają większą ilość pracowników, a wśród nich znajdują się osoby odpowiedzialne za przygotowywanie różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Odbiorcami kartek świątecznych są więc firmy prowadzące działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów i dostosowaniem ich do potrzeb klientów.

Natomiast adresatami takich kartek pozostają poszczególni pracownicy takich firm, którzy mogą w ten sposób dowiadywać się o różnego rodzaju imprezach firmowych. Mogą oni korzystać z efektów pracy innych osób zatrudnionych w tej samej firmie i odpowiedzialnych za sprowadzanie tego rodzaju kartek.


Rozprowadzanie kartek świątecznych

Sprzedaż kartek świątecznych prowadzona jest w różnego rodzaju miejscach. Takimi miejscami mogą być zarówno drobne punkty sprzedaży, jak i duże sklepy. Wobec tego sprzedaż takich kartek musi zostać bardzo dobrze przygotowana i rozprowadzana przez dobrze przygotowanych do tego pracowników różnych firm.

W przeciwnym razie kartki świąteczne nie trafią do odpowiedniej ilości odbiorców i nie zrobią wrażenia na potencjalnych klientach. Tymczasem fachowo przeprowadzane rozprowadzanie kartek świątecznych może stać się źródłem dużych dochodów dla całych firm, które będą mogły wypuszczać do sprzedaży coraz to nowe kartki. Będą one trafiały do najbardziej nietypowych miejsc, a dzięki temu sprawiały przyjemność wielu osobom.


Zaproszenia ślubne papierowe z czasów Średniowiecza

Historia zaproszeń sięga czasów starożytnych (karty takie tworzono np. w Starożytnym Rzymie, czy Egipcie). W Średniowieczu zaproszenia przybierały dwie formy: ustną ? komunikaty takie przekazywali heroldowie. Zwyczaj ten wiązał się nade wszystko z powszechnym analfabetyzmem ?także wśród szlachty; drugą formą były zaproszenia na pergaminach (często bardzo bogato zdobione typowymi dla tego okresu iluminacjami oraz kaligrafią). Zaproszenia ślubne papierowe z czasów Średniowiecza (podobnie jak inne dokumenty) przesyłano w dwóch kopertach ? koperta zewnętrzna była niejako ochroną dla właściwej wewnętrznej. Pisane inkaustem zaproszenie dodatkowo chroniła przed rozmazaniem bibuła. Przełom w formie zaproszeń ślubnych nastąpił wraz z upowszechnieniem się druku ? a właściwie spadkiem cen i tym samym masowością wydruków, którym początek dał wynalazek A. Senefeldera, ojca litografii, która umożliwiała szybkie wykonywanie kopi druków. Technologia ta w przyszłości dała początek drukarniom offsetowym. O zaproszeniach przypominających współczesne można mówić od okresu międzywojennego (wtedy też pojawiły się pierwsze mody w zaproszeniach ślubnych w Stanach Zjednoczonych). Jednak badania filologów z Uniwersytetu w Białymstoku wykazują, że wystarczy znajomość 1200 najczęściej używanych słów w języku polskim, by móc zacząć się nim posługiwać.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne



© 2019 http://awers-starczanowo.com.pl/